Numer konta Rady Rodziców

Konto Rady Rodziców
Bank Spółdzielczy w Bystrej, ul. Zdrojowa 3
63 8133 0003 0001 0386 2000 0001

Ze sztuką za pan brat

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: środa, 05, czerwiec 2024
GrEgOr

Innowacja pedagogiczna w klasach młodszych „Ze sztuką za pan brat”.

 W tym roku szkolnym uczniowie klas 1A, 2A i 3A wzięli udział w innowacji, która miała na celu stymulowanie ich rozwoju oraz wspieranie ich twórczych działań. Dzieci przez cały rok z zaangażowaniem podejmowały się wykonania różnych prac związanych ze sztuką. Nauczycielki klas stwarzały sytuacje edukacyjne budujące wrażliwość wychowanków, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki.

Sztuka emocji

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: wtorek, 04, czerwiec 2024
GrEgOr

Innowacja pedagogiczna na zajęciach rewalidacyjnych

W tym roku szkolnym, uczniowie klasy 3A uczęszczający na zajęcia rewalidacyjne podjęli się trudnego zadania: zrozumienia siebie, poznania swoich emocji i przedstawienia ich za pomocą wybranych form sztuki. Zgłębiając lepiej temat, wychowankowie wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Sztuka Emocji”.

Poniżej, zamieszczamy krótki pokaz zdjęć przedstawiający ciekawe pomysły na realizację zajęć dodatkowych oraz emocje towarzyszące uczestnikom przedsięwzięcia.

#LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI CZ. 6 - 2023/2024

Kategoria: Laboratoria przyszłości
Opublikowano: poniedziałek, 03, czerwiec 2024
GrEgOr

#LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI CZ. 6 - 2023/2024
Po raz kolejny w naszej szkole sprzęt zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości uatrakcyjnił lekcje przyrody, tym razem w klasie 1a. Uczniowie w ramach zajęć z edukacji przyrodniczej szukali informacji o pszczołach i bocianach, aby wykonać lapbooki dotyczące wiosny. W tym celu wykorzystali Tablety Terra Pad 10 cali, które zostały zakupione w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki – Laboratorium Przyszłości. W ramach programu Laboratorium przyszłości nasza szkoła została wyposażona również w: ekoSystem Banach 3D z drukarką 3D i 5-letnim programem wsparcia szkoły, laptop DELL Vostro i5 8GB 256SSD, BeCreo - zestaw z mikrokontrolerem, statyw do aparatu i kamery, mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini, mikroport Saramonic Blink 500 B1, gimbal do aparatu fotograficznego i kamery, zestaw oświetleniowy: lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką, aparat fotograficzny Sony RX100 III, stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1 898DH, LEGO® Education SPIKE™Essential, tablety Terra Pad 10 cali, Photon: Laboratorium Przyszłości - zestaw PRO i wiele innych.

 • 1
 • 2

 • 3
 • 4

 • 5
 • 6

 • 7

Zaproszenie dla przyszłych pierwszoklasistów!

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: czwartek, 23, maj 2024
GrEgOr

„Dbam o Siebie” – ZaJaki.pl – Reaguj na Hejt!

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: środa, 22, maj 2024
GrEgOr

.

Puchar Tymbarku

Kategoria: Sportowe
Opublikowano: piątek, 17, maj 2024
GrEgOr

W dniu 18.04.2024 r. rozpoczęła się przygoda naszych dziesięciolatków w turnieju piłki nożnej "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka". W tym dniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach powiatowych rozegranych w Starej Wsi. W fazie grupowej rywalizowaliśmy z zespołami z ZSP Hecznarowice 15:2, ZSP Kobiernice 9:0, ZSP Jasienica 1:6, ZSP Stara Wieś 9:1. W półfinale zwyciężyliśmy z ZSP Bestwinka 4:0, a w finale z SP 2 Czaniec 5:0. Zwycięstwo w turnieju dało przepustkę naszym uczniom do finału wojewódzkiego.

W nagrodę uczniowie wzięli udział w XXIV finale wojewódzkim turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Śląski finał odbył się 09.05.2024 r. w kompleksie sportowym MOSiR Sosnowiec w Niwce, a do rywalizacji w kategorii wiekowej U10 przystąpiło 36 drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Rywalizowaliśmy z zespołami z Knurowa 9:4, Mikołowa 4:3, Chełma Śląskiego 1:1, SMS Żywiec 0:5. Tym razem nie udało się zwyciężyć i zagrać w finale ogólnopolskim w Warszawie, ale każdy z młodych piłkarzy wrócił z marzeniami o grze w przyszłości na Stadionie Narodowym.

Skład drużyny: Miłosz Ślusarczyk, Adrian Skonieczny, Wiktor Polak, Leon Zawiła, Marcel Owczarek, Maksymilian Kania, Jan Gala, Michał Stochel, Grzegorz Kwiatek (SP 2 Bystra).

Nauczyciel: Daniel Gala

 • 1
 • 10

 • 11
 • 12

 • 2
 • 3

 • 4
 • 5

 • 6
 • 7

 • 8
 • 9

Wycieczka do Krakowa

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: wtorek, 14, maj 2024
GrEgOr
W dniu 10 maja uczniowie klas 6-7 udali się na wycieczkę edukacyjną do Krakowa.
Zwiedzili Wawel, grobowce polskich władców, zapoznali się z historią patronki naszej szkoły Królowej Jadwigi oraz mieli możliwość zobaczyć
i poznać wiele historycznych ciekawostek i zabytków. Nie zabrakło ogrodów królewskich, warsztatów w Muzeum Czartoryskich, Kościoła Mariackiego oraz obowiązkowego zdjęcia ze Smokiem Wawelskim i obwarzanek.
Czas spędzony w Krakowie był bardzo intensywny, uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i wzbogaceni nową wiedzą.
Fotorelacja na FB lub kliknij WIĘCEJ

Czytaj więcej: Wycieczka do Krakowa