Aktualności
Puchar Tymbarku
W dniu 18.04.2024 r. rozpoczęła się przygoda naszych dziesięciolatków w turnieju piłki nożnej "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka". W tym dniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach powiatowych rozegranych w Starej Wsi. W fazie grupowej rywalizowaliśmy z zespołami z ZSP Hecznarowice 15:2, ZSP Kobiernice 9:0, ZSP Jasienica 1:6, ZSP Stara Wieś 9:1. W półfinale zwyciężyliśmy z ZSP Bestwinka 4:0, a w finale z SP 2 Czaniec 5:0. Zwycięstwo w turnieju dało przepustkę naszym uczniom do finału wojewódzkiego.
W nagrodę uczniowie wzięli udział w XXIV finale wojewódzkim turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Śląski finał odbył się 09.05.2024 r. w kompleksie sportowym MOSiR Sosnowiec w Niwce, a do rywalizacji w kategorii wiekowej U10 przystąpiło 36 drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Rywalizowaliśmy z zespołami z Knurowa 9:4, Mikołowa 4:3, Chełma Śląskiego 1:1, SMS Żywiec 0:5. Tym razem nie udało się zwyciężyć i zagrać w finale ogólnopolskim w Warszawie, ale każdy z młodych piłkarzy wrócił z marzeniami o grze w przyszłości na Stadionie Narodowym.
Skład drużyny: Miłosz Ślusarczyk, Adrian Skonieczny, Wiktor Polak, Leon Zawiła, Marcel Owczarek, Maksymilian Kania, Jan Gala, Michał Stochel, Grzegorz Kwiatek (SP 2 Bystra).
Nauczyciel: Daniel Gala
Wycieczka do Krakowa
Wizyta w Banialuce
#LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI CZ. 5 - 2023/2024
#LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI CZ. 5 - 2023/2024
Czy na lekcji przyrody można korzystać z tabletów zakupionych w ramach Laboratorium Przyszłości? Oczywiście, że tak!!! Uczniowie klasy 3b w ramach edukacji przyrodniczej stworzyli zielniki szukając swoich przyniesionych do szkoły okazów w aplikacji P@ntNet. Tablety Terra Pad 10 cali zostały zakupione w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki – Laboratorium Przyszłości. W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Z wizytą w bibliotece
Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Przekonali się o tym uczniowie klasy III b. W dniu 08.05.2024r. przyszli z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wilkowicach.
Celem spotkania było uświadomienie dzieciom pozytywnych wartości wynikających z czytania książek i zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki. Uczniowie wysłuchali czytanych przez pracowników biblioteki wierszy i chętnie wypowiadali się na temat „dlaczego warto czytać?" Wspólnie doszli do wniosku, że:
- czytanie rozwija pamięć i wyobraźnię,
- poszerza wiedzę, wzbogaca słownictwo,
- czytając utrwalamy zasady pisowni,
- czytanie to dobry sposób na nudę.
Goście poznali także 10 zalet czytania książek dla dzieci.
Na podstawie zdobytej wiedzy rozwiązali przygotowane dla nich zadania. Zajęcia zakończyła wycieczka po bibliotece i wspólne wyszukiwanie interesujących książek na półkach bibliotecznych.
Wycieczka sprawiła dzieciom wielką radość. Wizyta w bibliotece była dla nich dobrą lekcją. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania. Uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły.
Przyjaciele Ziemi
Uczniowie klas 1-3 wzięli
udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Przyjaciele Ziemi". Projekt ten był rozłożony na 5 działów: recykling, ochrona wód, oszczędzanie
energii, ochrona lasów oraz zmiany klimatu. W efekcie zdobyto wiedzę na temat recyklingu i segregacji odpadów. Wzięto udział w akcji sprzątanie świata. Ponadto stworzono dziennik wodny. Pokazano jak chronić wodę. Poznano sposoby jak oszczędzać wodę i jej nie marnować. Co więcej zwiększono świadomość uczniów na temat zużycia energii w domu i poznano sposoby jej oszczędzania. Na lekcji zostały przypomniane odnawialne i nieodnawialne źródła energii. Rozmawiano o zmianach klimatycznych, stworzono dziennik pogody. Uczniowie odbyli wycieczkę nad rzekę i do lasu. Przypomnieli sobie także zasady bezpiecznego zachowania w lesie oraz szacunku dla przyrody. Wykonano także zielnik oraz przeprowadzono kampanie na rzecz drzew - każda klasa posadziła przed budynkiem szkoły swoje drzewko. Na koniec uczniowie przedstawili dziennik pogodowy. Podczas projektu obejrzano filmy związane z danym zagadnieniem oraz wykonano ćwiczenia. Ostatnie dni były bardzo pracowite a efekty zobaczcie sami.