Numer konta Rady Rodziców

Konto Rady Rodziców
Bank Spółdzielczy w Bystrej, ul. Zdrojowa 3
63 8133 0003 0001 0386 2000 0001

REKRUTACJA

Wszyscy kandydaci, który złożyli dokumenty zostali przyjęci zarówno do klasy pierwszej jak i klasy czwartej sportowej.

 

Szkoła pamięta 2019

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: piątek, 25, październik 2019
GrEgOr

24 października przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. 

Czytaj więcej: Szkoła pamięta 2019

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: wtorek, 22, październik 2019
GrEgOr

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Wilkowicach

Od 1982 roku Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.  Jak co roku tego dnia we wszystkich polskich szkołach jest to szczególny dzień, podczas którego odbywają się akademie oraz uroczystości z okazji pasowania na ucznia szkoły. Dlatego też w dniu 11.10.2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia swój pierwszy program artystyczny zaprezentowali pierwszoklasiści. Program był przepełniony piosenkami i wierszykami, w których pierwszoklasiści żartobliwie przedstawili uczniów swojej klasy. Po wystąpieniu małych artystów Pan Dyrektor Władysław Nikiel pasował ich na uczniów szkoły. Następnie po pasowaniu odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klas starszych zaprezentowali scenki z życia szkoły.

Katarzyna Mrówka

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej 2019

Rajd na Magurkę 2019

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: wtorek, 15, październik 2019
GrEgOr

Tradycyjny Rajd na Magurkę

jak zwykle: wesoło, bezpiecznie, zdrowo, przyjaźnie, razem!

Fotorelacja: 

Czytaj więcej: Rajd na Magurkę 2019

Rozwój przez edukację w Gminie Wilkowice

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: czwartek, 03, październik 2019
GrEgOr

Rozwój przez edukację w Gminie Wilkowice

Od października w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu "Rozwój przez edukację w Gminie Wilkowice". Nasi uczniowie będą mieli możliwość rozwinąć swoje umiejętności i wiedzę z takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka i język niemiecki. Zajęcia odbywają się w grupach od pięciu do dziesięciu osób. Przeznaczone są dla uczniów, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę innowacyjnymi metodami eksperymentalnymi a także dają możliwość uzupełnienia bieżących braków poprzez zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze Dzięki zaangażowaniu naszych nauczycieli szkoła wzbogaci się w dodatkowe pomoce dydaktyczne takie jak: 6 laptopów, urządzenie wielofunkcyjne, rzutnik multimedialny, dygestorium chemiczne, pomoce laboratoryjne.

Nasze projekty:

Praca metodą eksperymentu - biologia - Lucyna Turek
Praca metodą eksperymentu - chemia - Lucyna Turek
Praca metodą eksperymentu - matematyka - Grzegorz Piwowar
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki - Grzegorz Piwowar
Koło z języka niemieckiego - Iwona Męcner

Dokumenty:

Klauzula informacyjna - pobierz

Projekt Unijny, informacje - pobierz

 

 



 



Unplugged - program profilaktyczny

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: czwartek, 03, październik 2019
GrEgOr

Program profilaktyczny UNPLUGGED

 

Centrum Rozwoju Edukacji i Kompetencji INVESIS Polska na zlecenie Urzędu Gminy Wilkowice realizuje program profilaktyczny UNPLUGGED. Jest to program profilaktyki uniwersalnej, który w naszej szkole realizować będą uczniowie klasy 7A wraz z rodzicami. Obejmuje on 12 jednogodzinnych zajęć lekcyjnych dla uczniów oraz 3 spotkania z rodzicami.

Tematyka zajęć dla uczniów:
• konformizm, przejawy nacisku grupowego i sposoby radzenia sobie z nim,
• wiedza o czynnikach ryzyka i czynnikach chroniących przed piciem alkoholu, zróżnicowaniu podatności na alkohol w zależności od płci,
• przekonania normatywne na temat rozpowszechnienia zjawiska używania substancji psychoaktywnych wśród młodych ludzi,
• wiedza o przyczynach i następstwach palenia papierosów,
• umiejętność komunikowania, umiejętność asertywnej obrony swoich racji oraz inne umiejętności interpersonalne i intrapersonalne, których niedostateczne opanowanie może skłaniać do używania substancji psychoaktywnych w sytuacjach towarzyskich,
• wiedza o narkotykach.

Tematyka zajęć dla rodziców:
• informacje na temat kwestii psychologicznych i społecznych związanych z dojrzewaniem,
• informacje na temat narkotyków, używanie substancji psychoaktywnych jako element eksperymentalnych zachowań ryzykownych młodzieży,
• wpływ i rola rodziny w okresie dojrzewania,
• rozwój autonomii i tożsamości u nastolatków,
• konflikt pokoleń i konieczny rozwój rodziny,
• asertywność rodziców, wyznaczanie w rodzinie jasnych granic w zakresie używania substancji psychoaktywnych.

Gimnastyka korekcyjna

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: czwartek, 03, październik 2019
GrEgOr

Gimnastyka-korekcyjna

Problem wad postawy stał się w ostatnich latach zagadnieniem ogólnospołecznym zasługującym na szczególną troskę w sferze działań profilaktycznych i korekcyjnych.  Zapotrzebowanie na tego rodzaju zajęcia jest ogromne. Wychodząc  temu problemowi naprzeciw w tym roku w naszej szkole, w ramach zajęć pozalekcyjnych, prowadzona będzie gimnastyka korekcyjna dla uczniów  klas I-III.
Gimnastyka korekcyjna ma na celu profilaktykę i korekcję zaistniałych wad postawy, zwiększenie wydolności organizmu oraz siły mięśniowej, a przede wszystkim kształtowanie u dziecka nawyku prawidłowej postawy. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie do zaistniałej wady i możliwości dziecka. Zajęcia prowadzone będą przez panią mgr Magdalenę Pasierbek  specjalizującą się w  gimnastyce korekcyjnej.

Zajęcia odbywać będą się wg następującego harmonogramu:

Kl. I      Wt        11.50-12.35
           Czw       11.50-12.35       

Kl. II     Wt        12.45-13.30
            Czw         7..20-8.05               

Kl. III    Wt         13.30-14.15
            Czw       12.45-13.30

Zajęcia logopedyczne

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: czwartek, 03, październik 2019
GrEgOr

Zajęcia logopedyczne w naszej szkole

Rozwój mowy jest jedną z najważniejszych umiejętności, jaką zdobywa dziecko. Trwa on przez wiele lat i przebiega w indywidualnym tempie. Z różnych przyczyn rozwój ten może być zaburzony lub opóźniony, najważniejsze jest jednak, by podjąć jak najwcześniej działania terapeutyczne, ponieważ prawidłowa wymowa ma duże znaczenie dla powodzenia w nauce czytania i pisania. Z zajęć logopedycznych korzystają głównie uczniowie klas I i II oraz uczniowie mający zalecenia poradni psychologiczno-pedagogicznej. W wyniku przesiewowych badań logopedycznych oraz obserwacji logopedy i wychowawców we wrześniu uczniowie kwalifikowani są do zajęć logopedycznych. Poza logopedycznymi metodami wywoływania i utrwalania głosek, w czasie zajęć wykorzystywane są ćwiczenia terapii pedagogicznej i ćwiczenia relaksacyjne. Dzieci, w zależności od potrzeb, uczestniczą w zajęciach indywidualnych i grupowych. Główny cel tych zajęć najlepiej wyraża cytat Juliusza Słowackiego: „Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa”. Wyrażamy głęboką nadzieję, że przy współpracy z Rodzicami uda nam się ten cel osiągnąć.