#LaboratoriaPrzyszłości - cz. 6 - 2022/2023
W ramach Laboratorium Przyszłości wychowawczynie z klas 3a – Pani Katarzyna Szczęść, 2b – Pani Anita Krawczyk oraz 1a – Pani Katarzyna Mrówka, szkoliły się w Regionalnym Ośrodku Szkolenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej z wykorzystania robotów Photon.
Dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Zuziaka oraz Pani Jolanty Biernat nauczycielki dowiedziały się, że Photon to interaktywny robot edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot, który rozwija się razem z uczniem. Uczy podstaw programowania, pokazuje najnowsze technologie oraz rozwija logiczne myślenie i kreatywność. Wszystko to w najbardziej atrakcyjnej formie – poprzez zabawę.
#LaboratoriaPrzyszłości - cz.5 - 2022/2023
W styczniu uczniowie klas starszych korzystały podczas lekcji fizyki z zestawów elektronicznych 500 wraz z zasilaczem. Zestaw elektroniczny w prosty i zabawny sposób pomagają w nauce praw fizyki i umożliwią zrozumienie zasad działania układów elektronicznych. Pozwalają na tworzenie setek różnych projektów układów elektronicznych, w tym także opracowywanie własnych projektów. Elementy zestawów są łatwe do zamontowania i zdemontowania oraz mogą być łączone z elementami z innych zestawów Poszczególne typy elementów oznaczono różnymi kolorami dla łatwiejszej orientacji. Zestawy zawierają szczegółowy poradnik, który opisuje funkcję każdego projektu i ilustruje położenie wszystkich elementów potrzebnych do zbudowania danego układu elektronicznego.
#LaboratoriaPrzyszłości - cz.4 - 2022/2023
Laboratorium przyszłości cz. 4.
W grudniu klasy 1 – 3 korzystały podczas zajęć z robota Photon. Robot edukacyjny pozwala na zapoznanie się z tym jak funkcjonują nowe technologie. Dzieci mają możliwość sterowania robotem na odległość i programowania go, przez co mogą zapoznać się z bardziej skomplikowanymi mechanizmami z zakresu robotyki i elektroniki. Praca z robotem rozwija kreatywność, myślenie logiczne i abstrakcyjne, a także uczy dzieci dokładności i wytrwałości w wykonywaniu zadań. Programowanie robota staje się doskonałą zabawą, poprzez którą łatwiej przyswoić trudniejsze tematy szkolne, a także zagadnienia z informatyki.
#LaboratoriaPrzyszłości - cz. 2 i 3 - 2022/2023
Październik
W czasie zajęć z edukacji wczesnoszkolnej nasi uczniowie korzystają z klocków LEGO® Education SPIKE™ Essential, które zostały zakupione w ramach programu LABORATORIUM PRZYSZŁOSCI. Na zajęciach uczniowie wykorzystają zarówno klocki Lego jak i Tablety Terra, również zakupione z programu. Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Essential umożliwia programowanie za pomocą bloków z ikonami i poleceniami słownymi prostego sprzętu, takiego jak: inteligentny Hub, silniki, matryca świetlna oraz czujnik kolorów, dzięki czemu nauka przedmiotów STEAM jest interaktywna. Uczniowie współpracują ze sobą w celu znalezienia kreatywnego rozwiązania problemu i dopracowują je metodą prób i błędów. Uczniowie swoje konstrukcje wprowadzają w ruch za pomocą aplikacji, która znajduje się w zakupionych tabletach.
Listopad
Klocki LEGO® Education SPIKE™ Essential również wykorzystywane są podczas zajęć rewalidacyjnych w celu rozwijania umiejętności konstrukcyjnych i manipulacyjnych. Aparat fotograficzny jest wykorzystywany do tworzenia fotorelacji z akademii oraz uroczystości szkolnych np. Akademia z okazji Święta Niepodległości. Tablety służą nie tylko do zajęć z wykorzystaniem klocków, ale także do wyszukiwanie ważnych informacji dotyczących zwierząt egzotycznych w trakcie zajęć z edukacji przyrodniczej.
#LaboratoriaPrzyszłości - cz.1 - 2022/2023
Od września tego roku szkolnego w naszej szkole odbywają się lekcje z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Uczniowie klasy II b korzystają z aparatu fotograficznego wraz z zestawem oświetleniowym do robienia zdjęć portretowych, natomiast uczniowie klasy IV a korzystają z liczmanów sześciennych, podczas lekcji matematyki.