#LaboratoriaPrzyszłości
Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach "Laboratorium Przyszłości" zaczną się odbywać, zgodnie z założeniami programu, w roku szkolnym 2022/2023, minimum 3 godziny tygodniowo. Sprzęt będzie wykorzystywany w klasach I-III do realizacji zajęć edukacji wczesnoszkolnej, zajęć rozwijających kreatywność i innych zajęć dodatkowych, a także w klasach IV-VIII w ramach zajęć lekcyjnych (między innymi matematyka, fizyka, informatyka), oraz podczas kół zainteresowań i innych zajęć dodatkowych.
Nasza szkoła przystąpiła do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Laboratoria przyszłości”. W ramach projektu na zakup wyposażenia i pomocy naukowych otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 60000 zł, które w 100% zostały wykorzystane do końca 2021 roku.
Wykaz zakupionych pomocy dydaktycznych - pobierz.
#LaboratoriaPrzyszłości .
Nasza szkoła przystąpiła do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Laboratoria przyszłości”. W ramach projektu na zakup wyposażenia i pomocy naukowych otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 60000 zł, które w 100% zostały wykorzystane do końca 2021 roku.
Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach "Laboratorium Przyszłości" zaczną się odbywać, zgodnie z założeniami programu, w roku szkolnym 2022/2023, minimum 3 godziny tygodniowo.
Sprzęt będzie wykorzystywany w klasach I-III do realizacji zajęć edukacji wczesnoszkolnej, zajęć rozwijających kreatywność i innych zajęć dodatkowych, a także w klasach IV-VIII w ramach zajęć lekcyjnych (między innymi matematyka, fizyka, informatyka, technika), oraz podczas kół zainteresowań i innych zajęć dodatkowych.
Zakupione zostały:
- ekoSystem Banach 3D z drukarką 3D i 5-letnim programem wsparcia szkoły
- Laptop DELL Vostro i5 8GB 256SSD
- BeCreo - zestaw z mikrokontrolerem
- Statyw do aparatu i kamery
- Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
- Mikroport Saramonic Blink 500 B1
- Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
- Zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką
- Aparat fotograficzny Sony RX100 III
- Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1 898DH
- LEGO® Education SPIKE™Essential
- Tablet Terra Pad 10 cali
- Photon: Laboratorium Przyszłości - zestaw PRO
- Waga elektroniczna
- Sześcian - miarka 1l
- Wahadło i zjeżdżalnia – zestaw
- Modele maszyn – zestaw podstawowy
- Zasilacz demonstracyjny
- Zestaw elektroniczny 500
- Mały zestaw magnetyczny
- Liczmany sześciany