INFORMACJA

Szanowni Państwo

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym rozpoczyna realizację projektu „Edukacja włączająca w Gminie Wilkowice- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wilkowicach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Projekt ten ma na celu wsparcie edukacji włączającej w kształceniu ogólnym w szkole poprzez organizację zajęć dodatkowych, a także działania obejmujące wyposażenie placówki.

W ramach projektu zaplanowano dla uczniów zajęcia specjalistyczne, rozwijające i dydaktyczno- wyrównawcze. Warunkiem udziału jest dostarczenie do szkoły wypełnionej „Ankiety zgłoszeniowej dla ucznia/uczennicy”. W najbliższym czasie dokumenty te zostaną rozdane uczniom w szkole. Ankieta ma dotyczyć danych dziecka, ale podpisuje ją rodzic/ opiekun prawny. Zwracam się z prośbą o wypełnienie dokumentów i zwrot do osoby prowadzącej zajęcia.

GrEgOr
W dniu 10.10.2024 na stadionie lekkoatletycznym oraz terenach zielonych przyległych do GOSiR-u w Wilkowicach odbyły się zawody z cyklu "Jesienne Biegi na Magurkę". W biegach wystąpili uczniowie szkół z gminy Wilkowice. Przy pięknej pogodzie na starcie zawodów stanęło blisko 80 zawodników, którzy rywalizowali w 6 kategoriach na dystansach 600m, 800m i 1000m. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek.

CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE
Uczniowie klasy 4 sportowej wzięli udział w zawodach cyklu "Czwartki Lekkoatletyczne" na stadionie w Wapienicy. W zawodach brali udział zawodnicy reprezentujący szkoły z całego regionu Podbeskidzia. Na tle bardzo mocnej konkurencji Nasi uczniowie wypadli wspaniale.
Emilia Jagodzińska w biegu na 60 m zajęła drugie miejsce.
Podobnym wynikiem może pochwalić się Jan Gala, który w biegu na 300m zajął drugie miejsce. Warto wspomnieć, że w poprzedni czwartek Emilia zajęła trzecie miejsce w biegu na 60m.
Gratulacje młodym sportowcom pierwszych sukcesów na bieżni lekkoatletyczne

TENIS STOŁOWY
Nasi uczniowie wzięli udział w gminnych zawodach tenisa stołowego. Poniżej wyniki sportowych potyczek.

Sportowe sukcesy naszych biegaczy!
Na zawodach powiatowych w biegach sztafetowych nasi uczniowie odnieśli duży sukces.
Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce sztafeta dziewcząt 4x100m zajęła 3. miejsce a sztafeta szwedzka była 5. W sumie dało to naszej szkole 4.miejsce w powiecie bielskim.
Jeszcze lepiej wystartowali uczniowie klas starszych, którzy w biegu 4x100m zajęli 2. miejsce a w sztafecie szwedzkiej byli 5. Te wyniki dały naszym zawodnikom miejsce na podium i wrócili z zawodów z brązowymi medalami!

GrEgOr

W dniu 18.04.2024 r. rozpoczęła się przygoda naszych dziesięciolatków w turnieju piłki nożnej "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka". W tym dniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach powiatowych rozegranych w Starej Wsi. W fazie grupowej rywalizowaliśmy z zespołami z ZSP Hecznarowice 15:2, ZSP Kobiernice 9:0, ZSP Jasienica 1:6, ZSP Stara Wieś 9:1. W półfinale zwyciężyliśmy z ZSP Bestwinka 4:0, a w finale z SP 2 Czaniec 5:0. Zwycięstwo w turnieju dało przepustkę naszym uczniom do finału wojewódzkiego.

W nagrodę uczniowie wzięli udział w XXIV finale wojewódzkim turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Śląski finał odbył się 09.05.2024 r. w kompleksie sportowym MOSiR Sosnowiec w Niwce, a do rywalizacji w kategorii wiekowej U10 przystąpiło 36 drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Rywalizowaliśmy z zespołami z Knurowa 9:4, Mikołowa 4:3, Chełma Śląskiego 1:1, SMS Żywiec 0:5. Tym razem nie udało się zwyciężyć i zagrać w finale ogólnopolskim w Warszawie, ale każdy z młodych piłkarzy wrócił z marzeniami o grze w przyszłości na Stadionie Narodowym.

Skład drużyny: Miłosz Ślusarczyk, Adrian Skonieczny, Wiktor Polak, Leon Zawiła, Marcel Owczarek, Maksymilian Kania, Jan Gala, Michał Stochel, Grzegorz Kwiatek (SP 2 Bystra).

GrEgOr
Nasi uczniowie startowali dzisiaj w mistrzostwach gminy w tenisie stołowym.W kategorii starszych chłopców V miejsce zajęli: Alan Świerczek i Sasha Vasylewski. W kategorii młodszych chłopców Konrad Kruczek, Adam Górny i Piotr Nowak po zaciętej walce zdobyli brązowe medale, podobnie jak w kategorii młodszych dziewcząt: Karolina Michalik, Zofia Hańderek i Laura Ławrukjaniec.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!