Numer konta Rady Rodziców

Konto Rady Rodziców
Bank Spółdzielczy w Bystrej, ul. Zdrojowa 3
63 8133 0003 0001 0386 2000 0001

REKRUTACJA

Wszyscy kandydaci, który złożyli dokumenty zostali przyjęci zarówno do klasy pierwszej jak i klasy czwartej sportowej.

 

Narodowe Czytanie 2018

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: czwartek, 27, wrzesień 2018
GrEgOr

Narodowe Czytanie 2018

             Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury.

             Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku było Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.   

          Stefan Żeromski (1864-1925) był prozaikiem, dramaturgiem, publicystą i działaczem społecznym, jednym z najwybitniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX wieku.

          Przedwiośnie to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego, która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonał w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Książka stanowiła zachętę do wspólnej debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Do tej pory ukazało się ok. 120 polskich i ponad 10 zagranicznych wydań Przedwiośnia. Doczekało się też dwóch ekranizacji (1928, 2001).

           Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc. 

           W tym roku szkolnym w akcji Narodowego Czytania wzięli również uczniowie naszej szkoły. W dniu 26.09.2018 r. na godzinie z wychowawcą, przez radiowęzeł, przedstawiciele klas trzecich gimnazjalnych poprowadzili audycję, podczas której zaprezentowali ideę akcji, przypomnieli biografię Stefana Żeromskiego, wprowadzili w problematykę powieści, a następnie odczytali fragment Przedwiośnia. 

           W ten sposób uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, a szkoła została zapisana na mapie miejsc propagujących czytelnictwo w ramach obchodów 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rajd integracyjny

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: środa, 19, wrzesień 2018
GrEgOr

Poniżej fotorelacja z rajdu integracyjnego

Czytaj więcej: Rajd integracyjny

Wilkowice w Niemczech

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: niedziela, 16, wrzesień 2018
GrEgOr

Grupa naszych uczniów pod opieką pani Iwony Męcner, w ramach wymiany polsko-niemieckiej, wyjechała do Schwerin.

Poniżej krótka fotorelacja z ich pobytu.

Czytaj więcej: Wilkowice w Niemczech

Nowy rok szkolny 2018/2019

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: niedziela, 16, wrzesień 2018
GrEgOr

Uroczystą Mszą święta rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. W szkole uczestniczyliśmy w uroczystej akademii, w czasie której Pan Dyrektor powitał uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Wyjątkowy to rok, gdyż ostatni z gimnazjalistami. Co przyniesie? Co się wydarzy? Witaj szkoło!

Czytaj więcej: Nowy rok szkolny 2018/2019

Wakacje 2018 - List Kuratora Śląskiego

Kategoria: Wydarzenia
Opublikowano: sobota, 23, czerwiec 2018
GrEgOr

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

zachęcam Państwa do pozyskiwania informacji o wypoczynku, na który ma pojechać dziecko, sprawdzenia, czy jest on zarejestrowany i zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Każda zgłoszona i zatwierdzona przez kuratora oświaty forma wypoczynku jest umieszczona w elektronicznej bazie wypoczynku. Można to sprawdzić, korzystając ze strony internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://wypoczynek.men.gov.pl/ 

Proszę o zwrócenie uwagi w szczególności na:

  • warunki sanitarno-higieniczne wybranego na wypoczynek obiektu, w tym warunki zakwaterowania,
  • kadrę pedagogiczną, której zostanie powierzone Państwa  dziecko,
  • zabezpieczenie dostępu do opieki medycznej podczas trwania wypoczynku,
  • program i regulamin wypoczynku,
  • organizację bezpiecznego transportu dzieci.

Dodatkowe informacje na temat wypoczynku dzieci i młodzieży znajdą Państwo na stronach internetowych: https://wypoczynek.men.gov.pl/  oraz www.kuratorium.katowice.pl – zakładka wypoczynek, gdzie można zapoznać się m.in. z wymaganiami dotyczącymi zasad organizacji wyjazdów autokarowych dzieci i młodzieży, wymogów higieniczno-sanitarnych dla stacjonarnych obozów pod namiotami.

Informuję jednocześnie, że nad zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży czuwa wiele instytucji i służb, m.in.: Policja, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, do których zawsze można zwrócić się z prośbą o pomoc. Korzystajcie Państwo z wszelkich powszechnie dostępnych źródeł informacji o organizatorach wypoczynku. W razie stwierdzenia uchybień lub niesolidności organizatora, nie zwlekajcie z powiadomieniem podmiotów właściwych do ich kontroli. Dodatkowe informacje dotyczące organizacji wypoczynku można uzyskać, dzwoniąc do pracowników Kuratorium Oświaty w Katowicach pod numery telefonów 32 606 30 22 oraz Delegatur Kuratorium Oświaty, które koordynują organizację wypoczynku na obszarze swojego działania. Do Państwa dyspozycji jest również służba dyżurna Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, która wspólnie z Kuratorium Oświaty w Katowicach oddaje do Państwa dyspozycji całodobową infolinię interwencyjną pod numerem 32 207 70 77 obsługującą zgłoszenia dotyczące organizacji wypoczynku. 

Drodzy Uczniowie,

kieruję do Was gorący apel o zachowanie szczególnej ostrożności, zarówno w miejscu zamieszkania, jak i w trakcie kolonii, obozów i innych form wypoczynku poza miejscem zamieszkania. Ostrzegam przed nieodwracalnymi skutkami zażywania narkotyków, dopalaczy, substancji psychoaktywnych. 

Życzę, aby wakacje sprzyjały rekreacji oraz regeneracji sił fizycznych i psychicznych, rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień w bezpiecznych warunkach. 

Wyrażam nadzieję, że nasze wspólne działania zapewnią bezpieczeństwo i przyniosą wiele radości i niepowtarzalnych przeżyć, dzięki czemu uczniowie wrócą do swoich szkolnych obowiązków zdrowi i pełni nowej energii. 

 

Śląski Kurator Oświaty

Urszula Bauer