Zebranie z rodzicami


Zapraszamy na zebranie z rodzicami 29 września 2021 r. o godzinie 16:30.

DO ZOBACZENIA!

Informacje

UWAGA!
Zmiana w odpłatnościach za obiady!
Szczegóły i nowy regulamin - zobacz

Konto Rady Rodziców
63 8133 0003 0001 0386 2000 0001

Koronawirus - informacje


Aktualne wytyczne MEN, GIZ, MZ - zobacz.

Numery telefonów, na które należy się kontaktować w sprawach dotyczących koronowirusa SARS-CoV-2:

  • telefon całodobowy: 514122992
  • telefon czynny w godz. 7.30 - 15.00: 334992944 lub 334992948
  • adres email: hdim@psse.bielsko.pl

Dziennik elektroniczny UONET+

Jak zalogować się po raz pierwszy - oglądnij film:

Pierwsze logowanie

Szlachetna paczka 2013

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: poniedziałek, 10, luty 2014 Andrzej Błachut

Gimnazjum w Wilkowicach kolejny raz przygotowało SZLACHETNĄ PACZKĘ


To już trzecia z rzędu SZLACHETNA PACZKA, dzięki której jednoczy się cała nasza szkoła by zorganizować przedświąteczną pomoc dla potrzebującej rodziny.


Tym razem postanowiliśmy obdarować starszą, schorowaną kobietę, która nie radzi sobie z utrzymaniem mieszkania. Jej niska renta starcza na niewiele – po odliczeniu opłat za mieszkanie i lekarstwa na przeżycie pozostaje zaledwie ponad 100 złotych. Rozpoczęliśmy akcję tradycyjnie od zbiórki pieniędzy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich uczniów oraz szczególnej hojności pracowników obsługi i administracji szkoły i księdza Tomasza Kotlarskiego udało się zebrać niebagatelną kwotę ponad 800 złotych. Następnym etapem było zgromadzenie pomocy materialnej głównie w postaci żywności i środków czystości. I tutaj ofiarność uczniów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zebrane produkty i pieniądze pozwoliły nam naprawdę szczodrze obdarować potrzebującą. W dodatku nasze prezenty były bardzo trafione czego dowodem jest relacja z dostarczenia paczki jaką otrzymaliśmy: „Pani Barbara (imię zostało zmienione by zachować anonimowość) rozpłakała się ze wzruszenia za tak wielką pomoc jaką dostała. Najbardziej zadowolona i wdzięczna jest za odzież, telefon oraz blender. Wszystkie podarunki były bardzo trafione i potrzebne. Jak mówiła, nigdy by jej nie było stać na tak wspaniałe rzeczy. Pani Barbara serdecznie dziękuje za okazaną pomoc i wielkie serca Darczyńców oraz za zaufanie jakim ją obdarzyli przygotowując jej wspaniałą Paczkę”.
Dziękuję uczniom i ich rodzicom oraz pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie we współtworzenie kolejnej edycji projektu SZLACHETNA PACZKA. Razem dokonaliśmy rzeczy niezwykłej: ponad 17 600 rodzin w całej Polsce otrzymało nie tylko prezenty, ale także impuls do zmiany oraz znak, że ktoś o nich myśli.

Andrzej Błachut