Konto Rady Rodziców
63 8133 0003 0001 0386 2000 0001

Jak zalogować się po raz pierwszy - oglądnij film:

Pierwsze logowanie

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: wtorek, 10, listopad 2015 Ewa Nikiel

10 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów klasy Ic.

W historii Polski wolność nigdy nie była za darmo, zawsze wymagała od Polaków wielkiej ofiary. Do tego nawiązywało przedstawienie oparte na scenariuszu T. Rucińskiego, ukazujące poświęcenie najmłodszych bohaterów w naszych dziejach. Współcześni gimnazjaliści w listopadowy wieczór spotykają ich na cmentarzu i mają okazję posłuchać opowieści o ich losach. Wszyscy oni zginęli za Polskę: Antoś Petrykiewicz - 13 letni obrońca Lwowa i najmłodszy kawaler Orderu Virtuti Militari, Jagienka -sanitariuszka z czasów wojny z bolszewikami, młodzi powstańcy warszawscy oraz Danusia Siedzikówna (Inka) zamordowana przez komunistów, której szczątki odnaleziono dopiero w zeszłym roku. Opowiadaniom towarzyszyły pieśni wykonane przez zespół wokalny przygotowany przez Pana Tomasza Wiatrowskiego. Apel był nie tylko hołdem oddanym wszystkim, którym zawdzięczamy wolność, ale też okazją do refleksji o naszym stosunku do takich wartości, jak ojczyzna i niepodległość.

Ewa Nikiel

• a1