#LaboratoriaPrzyszłości - cz. 6 - 2022/2023

Kategoria: Laboratoria przyszłości Opublikowano: wtorek, 28, luty 2023 GrEgOr

W ramach Laboratorium Przyszłości wychowawczynie z klas 3a – Pani Katarzyna Szczęść, 2b – Pani Anita Krawczyk oraz 1a – Pani Katarzyna Mrówka, szkoliły się w Regionalnym Ośrodku Szkolenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej z wykorzystania robotów Photon.
Dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Zuziaka oraz Pani Jolanty Biernat nauczycielki dowiedziały się, że Photon to interaktywny robot edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza dzieci w świat nowych technologii. Photon to pierwszy na świecie interaktywny robot, który rozwija się razem z uczniem. Uczy podstaw programowania, pokazuje najnowsze technologie oraz rozwija logiczne myślenie i kreatywność. Wszystko to w najbardziej atrakcyjnej formie – poprzez zabawę.