Nauczanie zdalne dla uczniów z Ukrainy

Kategoria: Aktualności Opublikowano: czwartek, 24, marzec 2022 GrEgOr

Ukraińskie Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło platformę, dzięki której uczniowie będą mieli możliwość kontynuowania nauki w formie zdalnej.

Ze względu na utrudniony dostęp do nauki ukraińskich uczniów Ukraińskie Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało platformę edukacyjną umożliwiającą realizację lekcji w formie on-line. Przygotowana platforma edukacyjna zawiera plany lekcji dla poszczególnych klas (od 1 do 11) i umożliwia dostęp do cyfrowych wersji podręczników, filmów edukacyjnych i materiałów interaktywnych. Plany lekcji mają być aktualizowane co 2 tygodnie.

Platformę do nauki zdalnej można znaleźć pod adresem mon.gov.ua. Na stronie znajduje się plan lekcji dla poszczególnych klas w języku ukraińskim oraz linki do lekcji. Nie ma konieczności logowania się ani rejestrowania, wystarczy wybrać lekcję, która akurat powinna się odbywać, aby wziąć w niej udział.

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje o kursie języka polskiego dla nauczycieli i pracowników oświaty z terenów Ukrainy

Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do zapisania się na intensywny kurs języka polskiego na poziomie podstawowym (A1) skierowany dla nauczycieli i pracowników oświaty pochodzących z terenów Ukrainy. Celem projektu jest ułatwienie rozpoczęcia pracy w polskiej szkole w charakterze nauczyciela/pomocy nauczyciela wszystkim zgłaszającym się osobom, które dotychczas pracowały jako nauczyciel lub były związane z oświatą w Ukrainie.

Szczegóły o kursie języka polskiego:

Kurs języka ukraińskiego

Nauka języka polskiego dla nauczycieli oraz pracowników oświatowych z Ukrainy