Z PRZYCZYN OD SZKOŁY NIEZALEŻNYCH MOGĄ WYSTĄPIĆ PROBLEMY

UWAGA !!!

REKRUTACJA 2020-2021

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że rekrutacja do klasy pierwszej oraz szóstej sportowej zakończy się zgodnie z wydanym zarządzeniem Wójta Gminy Wilkowice tj. 14 kwitnia 2020 r. Szczegóły w plikach do pobrania poniżej,

Formularze oraz Wnioski (dostępne na stronie www.sp2wilkowice.pl - zobacz i pobierz) można:

- dostarczyć osobiście do szkoły w godzinach 7.00 – 15.00 – prosimy dzwonić na dzwonku po prawej stronie drzwi,

- przesłać skan lub zdjęcie na adres e mail: dyrektor@gimwilk.lap.pl

- przekazać telefoniczną informację o zapisie dziecka na numer: 33 817 13 79 natomiast dokumenty dostarczyć w możliwie najszybszym terminie.

Dziękujemy!

Zarządzenie Wójta Gminy Wilkowice w sprawie terminów rekrutacji na rok szkolny 2020/2021:

rekrutacja do klasy pierwszej - pobierz          rekrutacja do klasy szóstej sportowej - pobierz

Wnioski dla kandydatów i inne dokumenty - zobacz i pobierz

Nauczanie zdalne

Garść wiadomości od Pani pedagog - kliknij i przeczytaj koniecznie!

Zgodnie z zaleceniami MEN nauczyciele będą przygotowywać zadania do samodzielnego rozwiązywania. W menu strony umieściliśmy zakładkę e-learning, gdzie po wybraniu klasy uczeń może uzyskać informację o możliwości samodzielnej pracy. Prosimy rodziców o wsparcie i przekazywanie zadań uczniom.

Rekrutacja 2020

Kategoria: Aktualności Opublikowano: poniedziałek, 24, luty 2020 GrEgOr

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem
o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał, aby więc poprzez wszystko co ma, co posiada,
umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko
z drugimi, ale i dla drugich.”

/Jan Paweł II/

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach z Oddziałami Sportowymi powstała na mocnych fundamentach gimnazjum, w którego rozwój włożyliśmy dużo pracy i serca. Jeśli coś powstaje z pasji, będzie trwało, bo zyskuje unikalną wartość. Reforma edukacji zmieniła bieg historii, ale nie ostudziła naszych marzeń o dobrej szkole. Dostaliśmy wielki kredyt zaufania od lokalnych władz, rodziców i uczniów. Możemy dalej się rozwijać jako szkoła podstawowa o profilu sportowym. Kultura fizyczna była dla nas zawsze ważna, traktowaliśmy ją na równi z nauką. Dzięki temu udało nam się stworzyć wizję ideału młodego człowieka, zgodnie z zasadą: w zdrowym ciele zdrowy duch. Zatrudniamy licencjonowanych trenerów, którzy hartują ducha sportu w naszej szkole. Możemy pochwalić się wieloma osiągnięciami w tej dziedzinie. Dzięki wsparciu rodziców uzyskaliśmy zgodę organu prowadzącego na otwarcie w roku szkolnym 2020/2021 oddziału sportowego na poziomie klasy szóstej .

Stawiamy na wszechstronny rozwój i kulturę bycia. Każdego ucznia traktujemy w sposób indywidualny. Pracujemy w zgranym zespole nauczycieli, którzy się szanują i ciągle rozwijają. Położenie naszej placówki jest wyjątkowo bezpieczne, z dala od głównych ciągów komunikacyjnych. Jednocześnie łatwo do nas trafić, szkoła dysponuje parkingiem, dojazd jest tak zaplanowany, że nie ma korków. Mamy ciszę, bliskość natury i możemy podziwiać przepiękne widoki. Dysponujemy rewelacyjnym zapleczem sportowym: halą oraz stadionem lekkoatletycznym. Budynek naszej szkoły jest komfortowy, wnętrza są jasne i przestronne, bardzo dobrze wyposażone, z dostępem do Internetu. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki z czytelnią, świetlicy, mają zapewnioną pomoc przedmedyczną i pedagogiczną. Stołówka oferuje pyszne obiady, posiłki spożywane są przez 98% uczniów! Dzieci stołują się w przestronnej jadalni z kolorowymi obrusami na stolikach, korzystają z kompletnych sztućców oraz zastawy. Dania serwowane w naszej szkole są zawsze świeże i smaczne.

Pracujemy w systemie jednozmianowym. Od czasów gimnazjalnych przykładamy dużą wagę do osiągnięć naszych uczniów, szczególnie dbając o wysoki poziom egzaminów zewnętrznych.
Co roku możemy pochwalić się finalistami lub laureatami konkursów przedmiotowych. Cenimy relacje z rodzicami. Chcemy, żeby współtworzyli naszą szkołę, na bieżąco informujemy ich o zachowaniu oraz postępach w nauce dzieci. Ewentualne problemy wychowawcze rozwiązujemy
w sposób partnerski, służymy pomocą uczniom i rodzicom. Organizujemy ciekawe zajęcia pozalekcyjne, wycieczki klasowe, wyjścia do kina oraz teatru. Włączamy się w działania na rzecz środowiska lokalnego i dla potrzebujących. W naszej szkole nigdy nie jest nudno, dzięki współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli organizujemy różne wydarzenia kulturalne tak, żeby łączyć zabawę z nauką.

Drodzy Rodzice i Uczniowie, zapraszamy do naszej szkoły.

Ogłaszamy rekrutację na rok szkolny 2020/2021 do klasy pierwszej.

Organizujemy specjalnie dla Was Dzień Otwarty 11.03.2020 r. o godz. 17.00.

Spotkanie odbędzie się w budynku naszej szkoły przy ul. Szkolnej 8 w Wilkowicach Górnych.

Przyjdźcie i sami się przekonajcie, dlaczego warto właśnie nam powierzyć Wasze dzieci. Zaufajcie profesjonalistom!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wilkowicach