Młodzi czytelnicy

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: niedziela, 21, styczeń 2018 GrEgOr

Uczniowie klasy I przez cały semestr wytrwale uczyli się kolejnych literek i w pocie czoła ćwiczyli czytanie. Zwieńczeniem wysiłku naszych pierwszaków było spotkanie w bibliotece, które uczyniło najmłodszych uczniów naszej szkoły prawowitymi czytelnikami. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem poznawały kolejne zakątki naszej biblioteki, a p. Marta Stanek z zaangażowaniem opowiadała, co kryją poszczególne regały i pomieszczenia.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się, dlaczego niepotrzebne są już papierowe karty biblioteczne, poznali przeznaczenie znajdujących się w bibliotece komputerów i znaleźli oazę ciszy i spokoju, jaką jest przytulna czytelnia. Dzieci oglądnęły kilka książek i dowiedziały się, czym jest księgozbiór podręczny. Wizyta z bibliotece zakończyła się wręczeniem pamiątkowych przypinek oraz wspólnym zdjęciem z naszymi kochanymi Paniami Bibliotekarkami. Od tej pory każdy pierwszak rozpoczął swoją drogę do zdobycia tytułu mola książkowego wypełnioną niezwykłymi przygodami bohaterów, którzy czekają na regałach naszej szkolnej biblioteki.

• b
  • c