INFORMACJA

Szanowni Państwo

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym rozpoczyna realizację projektu „Edukacja włączająca w Gminie Wilkowice- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Wilkowicach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Projekt ten ma na celu wsparcie edukacji włączającej w kształceniu ogólnym w szkole poprzez organizację zajęć dodatkowych, a także działania obejmujące wyposażenie placówki.

W ramach projektu zaplanowano dla uczniów zajęcia specjalistyczne, rozwijające i dydaktyczno- wyrównawcze. Warunkiem udziału jest dostarczenie do szkoły wypełnionej „Ankiety zgłoszeniowej dla ucznia/uczennicy”. W najbliższym czasie dokumenty te zostaną rozdane uczniom w szkole. Ankieta ma dotyczyć danych dziecka, ale podpisuje ją rodzic/ opiekun prawny. Zwracam się z prośbą o wypełnienie dokumentów i zwrot do osoby prowadzącej zajęcia.

Władysław Nikiel
Dyrektor szkoły

Numer konta Rady Rodziców

Konto Rady Rodziców
Bank Spółdzielczy w Bystrej, ul. Zdrojowa 3
63 8133 0003 0001 0386 2000 0001

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: piątek, 28, luty 2014 Ewa Nikiel

1 marca w kraju obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzieje się tak od 2011 r., ustawę w tej sprawie przyjął sejm z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W obchody włączyła się również nasza szkoła.

W przeddzień święta odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów na zajęciach rozwijających świadomość i ekspresję kulturalną realizowanych w ramach projektu „Postawmy na edukację w Gminie Wilkowice”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Przedstawili oni program słowno - muzyczny o bohaterach antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległości naszej ojczyzny z bronią w ręku przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą komunistycznemu rządowi. Ukazano sylwetki czterech z nich:
- rotmistrza Witolda Pileckiego
- Danuty Siedzikówny  „Inki”
- Henryka Flame „Bartka”
- Józefa Kurasia „Ognia”
Uczniowie mogli się dowiedzieć o ich heroicznych czynach, a także o okolicznościach  śmierci i skazaniu przez komunistów na zapomnienie. Na szczęście dzisiaj przywracani są pamięci. Jest to również nasz obowiązek.

Ewa Nikiel

  • 1
  • 2
  • 3