Zebranie z rodzicami


Zapraszamy na zebranie z rodzicami 29 września 2021 r. o godzinie 16:30.

DO ZOBACZENIA!

Informacje

UWAGA!
Zmiana w odpłatnościach za obiady!
Szczegóły i nowy regulamin - zobacz

Konto Rady Rodziców
63 8133 0003 0001 0386 2000 0001

Koronawirus - informacje


Aktualne wytyczne MEN, GIZ, MZ - zobacz.

Numery telefonów, na które należy się kontaktować w sprawach dotyczących koronowirusa SARS-CoV-2:

  • telefon całodobowy: 514122992
  • telefon czynny w godz. 7.30 - 15.00: 334992944 lub 334992948
  • adres email: hdim@psse.bielsko.pl

Dziennik elektroniczny UONET+

Jak zalogować się po raz pierwszy - oglądnij film:

Pierwsze logowanie

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: piątek, 28, luty 2014 Ewa Nikiel

1 marca w kraju obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzieje się tak od 2011 r., ustawę w tej sprawie przyjął sejm z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W obchody włączyła się również nasza szkoła.

W przeddzień święta odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów na zajęciach rozwijających świadomość i ekspresję kulturalną realizowanych w ramach projektu „Postawmy na edukację w Gminie Wilkowice”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Przedstawili oni program słowno - muzyczny o bohaterach antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległości naszej ojczyzny z bronią w ręku przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą komunistycznemu rządowi. Ukazano sylwetki czterech z nich:
- rotmistrza Witolda Pileckiego
- Danuty Siedzikówny  „Inki”
- Henryka Flame „Bartka”
- Józefa Kurasia „Ognia”
Uczniowie mogli się dowiedzieć o ich heroicznych czynach, a także o okolicznościach  śmierci i skazaniu przez komunistów na zapomnienie. Na szczęście dzisiaj przywracani są pamięci. Jest to również nasz obowiązek.

Ewa Nikiel

  • 1
  • 2
  • 3