Aktualności
Pamiętamy 2022
Na przełomie października i listopada, w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,, Szkoła pamięta", uczniowie naszej szkoły odwiedzili lokalne miejsca pamięci i poznali związane z nimi historie. Zaczęliśmy od uporządkowania terenu dawnego cmentarza cholerycznego, zwanego Na Kapli. Odwiedziliśmy grób żołnierzy, którzy zginęli w obronie ojczyzny w czasie II wojny światowej, a ich szczątki spoczywają na wilkowickim cmentarzu parafialnym. Oddaliśmy hołd ofiarom II wojny światowej pod pomnikiem na Przegibku.
Święto Odzyskania Niepodległości 2022

#LaboratoriaPrzyszłości - cz.1 - 2022/2023
Od września tego roku szkolnego w naszej szkole odbywają się lekcje z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Uczniowie klasy II b korzystają z aparatu fotograficznego wraz z zestawem oświetleniowym do robienia zdjęć portretowych, natomiast uczniowie klasy IV a korzystają z liczmanów sześciennych, podczas lekcji matematyki.
Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym 2022
Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Gminy Wilkowice w tenisie stołowym. Nasze drużyny walczyły bardzo dzielnie z przeciwnikami z Mesznej, Bystrej oraz Wilkowic. Nasi czwartoklasiści grając ze starszymi kolegami zajęli czwarte miejsce w gronie pięciu szkół.
Dziewczęta z klasy ósmej po bardzo wyrównanych meczach wywalczyły tytuł wicemistrzowski i wróciły ze srebrnymi medalami. Identycznym wynikiem mogą się również pochwalić chłopcy z klasy ósmej którzy zostali wicemistrzami w gminie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zwłaszcza naszym najmłodszym którzy pokazali się z bardzo dobrej strony!
Integracja klas I
W ubiegły piątek, w ramach integracji klasy 1-3 udały się na wycieczkę do pobliskiego Wilczyska. W atmosferze jesiennej aury, przy pięknych promieniach słońca wszyscy powędrowali do pobliskiego ośrodka harcerskiego. Po spacerze był czas na piknik, rozmowy i wspólne zabawy Pierwszaki miały okazje poznać się jeszcze lepiej, pobawić się razem z uczniami klas starszych. Czas jaki spędzili na wycieczce minął błyskawicznie. W doskonałych nastrojach oraz w przekonaniu, jak dobrze być uczniem, wrócili do swojej ulubionej szkoły.